Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Ma vasárnap van, 2024. május 19. Az év 140. napja, az időszámításunk kezdete óta eltelt 739422. nap.
Lapozzon a lap tetejére

Lap tetejére

Abigél segít – az Operettszínház jótékonysági akciója

Abigél segít – az Operettszínház jótékonysági akciója
Infovilág

Udvaros Dorottya (Horn Mici) és Csonka András Kőnig).A Budapesti Operettszínház évek, évadok óta jár a maga által kitaposott ösvényen, mely lassan-lassan főúttá szélesedik: igazi értékalapú, zenés népszínház, mely az operettjátszás megújítójaként a magyar kultúra nagykövete, valamint irodalmi, történelmi alapú és új magyar musicalek otthona.

Ezúttal a magyar irodalom egyik legolvasottabb regényéből, Szabó Magda Abigéljéből készített musicalt Kocsák Tibor zeneszerző és Miklós Tibor dalszövegíró. Ők ketten már a Rock Színház idején vittek sikerre zenés műként olyan irodalmi remekeket, mint a «Légy jó, mindhalálig» vagy az «Anna Karenina». Az «Abigél» szövegkönyvét a színpadra állító fiatal rendező, Somogyi Szilárd írta.

A színház, a bemutató előkészületei mellett, a regény szellemét megidézve, nagyszabású jótékonysági akcióba kezd február 25-én. A Budapesti Operettszínház a produkció alkotóival és szereplőivel, valamint az előadás támogatóival kulturális segítséget kíván nyújtani a rászoruló általános és középiskolásoknak

"A szobor mosolygott is, komoly mosolya volt, mint a nagyon boldog és nagyon fiatal lányoknak.
– Ez Vitay – mondta Kis Mari. – Vitay Georgina. Velünk fog járni. Ismerd meg, Abigél!
Ó, megint valami játék, megint ezek a butaságok!
– Köszönj neki – biztatta Torma. – Köszönj! Ez Abigél. A csodatevő Abigél.
Na, ezt azért mégsem. Továbblépett, nagyobb biztonságban érezte magát az erődben, mint bármikor eddig, mert igaz, hogy szigorú világ ez a zömök világ, és tele lehet buktatóval, de van benne valami gyerekes is, valami olyan, mintha most is krampusszal ijesztgetnék, pedig már réges-rég tudja, hogy az apja legénye szokott ördögnek felöltözni Mikulás estéjén.
– Na jó – mondta Kis Mari. – Majd köszönsz neki, csak legyen valami bajod. Itt nincs védőszent meg amulett, itt nincs semmi, és Istent csak nem zargathatod mindenért. De ha bírod egyedül, akkor csináld.
– Abigél segít – magyarázta Torma. Teljesen komoly volt a hangja. – Ha valami irtózatos nagy baj van, segít. Mindig is segített." (Részlet Szabó Magda: Abigél című regényéből.)


Abigél, a csodatévő szobor jótékonysági akciójában olyan diákok e-mailjeit várja, akik tanulmányaikhoz, művelődésükhöz kérnek segítséget. Ennek részletes leírása mellett a Budapesti Operettszínház azt kéri a pályázó tanulóktól, hogy legalább egyoldalas olvasónaplót is csatoljanak levelükhöz. Az olvasónapló témája természetesen Szabó Magda Abigél című regénye.

A legjobb pályaműveket és a leginkább rászoruló diákokat Abigél tankönyvekkel, olvasmányokkal, kulturális programokkal és más meglepetésekkel segíti majd. Az Abigélhez írott levélben tehát szerepelnie kell:

– a tanuló nevének, címének, korának és osztályának;
– az iskola nevének, amelyben jelenleg tanul;
– a leírásnak, hogy miért és miben „segíthet Abigél” (könyv, színház, múzeumlátogatás, koncert, tanszer stb. – mindez maximum 200 000 Ft értékű lehet);
– az Abigél című regényből írt legalább egyoldalas olvasónaplónak.


A jótékonysági akció március 31-éig tart. A pályázatokat a produkció alkotóiból és szereplőiből álló zsűri – Kerényi Miklós Gábor, a Budapesti Operettszínház igazgatója, a musical dramaturgja; Somogyi Szilárd, az Abigél egyik szerzője és rendezője; Tasi Géza, Szabó Magda jogainak képviselője; Udvaros Dorottya színművész, az Abigél egyik főszereplője; Csonka András színművész, az Abigél egyik főszereplője – bírálja majd el. A leveleket, pályázatokat az abigel@operett.hu e-mail címre várják 2008. március 31-éig! A Budapesti Operettszínház természetesen nagy örömmel várja az akcióhoz kapcsolódni kívánó kulturális intézmények és támogatók felajánlásait is.

Infovilág előző: 

Musicalt írtak Szabó Magda regényéből.

Címkék