Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Ma szombat van, 2024. május 18. Az év 139. napja, az időszámításunk kezdete óta eltelt 739421. nap.
Lapozzon a lap tetejére

Lap tetejére

„Tudom, mit gépeltél tavaly nyáron!” – avagy a vezeték nélküli Microsoft-billentyűzetek veszélyei

„Tudom, mit gépeltél tavaly nyáron!” – avagy a vezeték nélküli Microsoft-billentyűzetek veszélyei
Infovilág

A Dreamlab Technologies, mely egy svájci IT-biztonságtechnikai kutatólaboratórium, kitalált egy igen egyszerű technikát a Microsoft Wireless Optical Desktop 1000 és 2000 modelleken leütött karakterek és billentyűjelek elfogására és dekódolására. A cég mérnökei képesek akár 10 méter távolságból elfogni és rögzíteni minden leütött karaktert, és így akár jelszavakhoz és egyéb titkos információkhoz is hozzá lehetne jutni. A kutatók szerint megfelelő eszközzel még nagyobb távolságból is lehetséges a művelet.

A Microsoft és a Logitech a vezeték nélküli eszközöknél rendszerint a 27 MHz-es rádiósávot használja. A rádiós adatátvitelek pedig csak annyira biztonságosak, mint a kódolásuk, hiszen a rádióhullámok terjedését kevéssé tudjuk korlátozni. A Microsoft kódolási technikája mindössze 256 lehetséges kódkulcsot használ, így a Dreamlab programjának rövid idő alatt sikerült ezt feltörnie, melyhez nem kell más, mint egy egyszerű rádióvevő, hangkártya és megfelelő program.

A Dreamlab kutatói azonnal értesítették a gyártót a problémáról, az orvoslás és a teljes hibajavítás azonban hosszú időt vehet igénybe. Addig is figyeljünk oda, főleg céges környezetben, a vezeték nélküli billentyűzetekre.

Bemutató videó.

Az eredeti, angol nyelvű jelentés a hibáról.

Napról napra agyafurtabbak a számítógépes bűnözőcsoportok – minden...

Címkék